Mūsų „Pasakų namuke“ namuke vaikai jaučiasi saugūs, daug juda, žaidžia, bendrauja su bendraamžiais, būna kolektyve, perima kitų vaikų patirtį, išlaiko individualumą, išsaugo savąjį „aš“. Vaikams sudarome sąlygas rinktis veiklą pagal pomėgius, individualius gebėjimus, lavėti tiek, kiek kiekvienas turi prigimtinių jėgų ir galimybių.

     „Pasakų namukas“ – tai darželis, kuriam rūpi kiekvienas vaikas! Dirbame įkvėpti Reggio Emilia ugdymo sistemos. Tai pedagogų ir tėvų kūrybingo bendradarbiavimo dėka išplėtota unikali vaikų ugdymo sistema, pelniusi tarptautinį pripažinimą. Vaikas turi mažiausiai šimtą kalbų, įvairiarūšių simbolinių kalbų. Tai menas, muzika, šokis,konstravimas, rašymas, kalbėjimas, dainavimas, drama, šešėlių teatras… Šiomis kalbomis vaikas išreiškia individualumą, gauna žinių apie supantį pasaulį. Kiekvienas vaikas yra unikalus ir pagrindinis savo augimo veikėjas. Jis nori pažinti, kupinas smalsumo, siekia sukurti ryšius su kitais ir bendrauti. Integruojant į vaikų ugdymą  Reggio Emilia idėjas, daug dėmesio skiriama jų kūrybinių sugebėjimų lavinimui. Kuriantis darželinukas visuomet turi teisę pasirinkti reikiamas medžiagas ir priemones, kurių jo aplinkoje yra daug ir pačių įvairiausių. Neretai vaikui primetama, kad reikia piešti konkrečia priemone ar gaminti iš konkrečios medžiagos. Tačiau jis pats turi atrasti būdus, kurie tinkamiausi išreikšti jo idėją. Projektinė veikla, atviri santykiai ir partnerystė tarp tėvų, pedagogų ir vaikų, jų dalyvavimas tiriant aplinką, kartu ieškant pamąstymų ir diskusijų temų. Veiklos tęstinumas ir bendruomeniškumas yra svarbūs šios sistemos požymiai. Svarbus Reggio Emilia metodo elementas – šviesos terapija. Vien žaisdamas tamsiame kampe žibintuvėliais, vaikas patirs teigiamų emocijų. O ypač daug minčių ir emocijų suteikia veikla prie šviesos stalo. Sėdint prie jų daromi darbeliai, panašūs į tuos, kurie atliekami ant paprasto paviršiaus, bet čia vaikams daug smagiau – spalvos atrodo gerokai sodresnės ir patiriama daugiau netikėtumų. 

     Siekiant pagerinti vaikų mitybą, formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius, įstaiga dalyvauja ES remiamose programose: ,,Pienas vaikams“ ir ,,Vaisių vartojimo skatinimas mokyklose“.

     Bendravimui su tėveliais naudojame programėlę „Kindervibe“. Tai programėlė mobiliesiems įrenginiams ir kompiuteriams, leidžianti patogiai bei šiuolaikiškai pateikti informaciją darželius lankančių vaikų tėvams/ seneliams/ globėjmas ir efektyviai su jais bendrauti. „Kindervibe“ užtikrina patogų ir interaktyvų tėvelių-auklėtojų bendravimą realiu laiku. Programėlės pagalba galime pranešti, ką šiuo metu veikia Jūsų vaikas/vaikai, kokia jų nuotaika, pasiekimai.

Darželis „Pasakų namukas“ veikia turėdamas reikalingus dokumentus vykdyti ikimokyklinę veiklą:
1. Leidimas–higienos pasas Nr. LHP.10-440 (16.8.1.10.11)
2. Maisto tvarkymo subjekto pažymėjimai: Nr. 69M2-4031, Nr.130018194 

                                                                    

 

 

Parašykite komentarą